De Power of Community in Theater Zuidplein

Op uitnodiging van de Kenniswerkplaats Leefbare Wijken was Jim Diers op een bijeenkomst met ambtenaren, werkers in de wijken van Rotterdam en ambtenaren in Theater Zuidplein.

De gemeente Rotterdam en het Stadsinitiatief hadden samen met de kenniswerkplaats de bijeenkomst georganiseerd om inspiratie op te doen met een aantal voorbeelden, zoals de Luchtsingel in het centrum van de stad. Dat eerste winnende stadsinitiatief werd door professor Derk loorbach bekeken op de effecten die dat heeft op de stad en de omgeving.

Reikhalzend werd uitgekeken naar de bijdrage van Jim Diers. Hij is een veel gevraagd spreker en kan op een enthousiaste manier vertellen over zijn ervaring in Seattle.

Eén van steevaste uitspraken is: Why have a meeting while we can have a party?

Zijn manier van werken gaat dan ook veel meer uit van het gebruik maken van Burgerkracht (een woord, dat ie ook op zijn Nederlands uitspreekt).

Op YouTube is in een filmpje te zien hoe Diers een zaal voor zich weet te winnen.