Mario’s foto’s spreken voor zich. Zij relaas over een middag in de Halsterenstraat geeft geweldig weer hoe het er in die straat aan toe gaat. De film waarover Mario het heeft is in september op Tv Rijnmond en via de website van ROtv te zien.
“Deze middag was ik in de Halsterenstraat waar in het kader van Opzoomer Mee een klussendag was georganiseerd en net als ruim een jaar geleden was ik persoonlijk uitgenodigd. Er waren verschillende activiteiten waaraan door jong en oud werd meegedaan: bloembakken voor op de galerij of in de tuin, het planten van bloemen rondom de bomen, het opnieuw verven van de betonnen randen en een grote container van de Roteb voor tuinafval en grof vuil. Zoals we dat in de Halsterenstraat gewend zijn wordt de inwendige mens niet vergeten en is er na afloop natuurlijk bingo. De TV-ploeg van RTV Rijnmond was er ook bij en hebben op verschillende momenten opnamen gemaakt. De Nieuwe Unie en de deelgemeente Charlois hebben materiaal beschikbaar gesteld en ook de TOS verleende assistentie. Net als twee weken geleden op het Vlissingenplein was er ook in de Halsterenstraat een keetwagen van Opzoomer Mee met daarin o.a. bezems en kruiwagens.
De TV-ploeg ging opnamen maken van een (in scene gezette) delegatie uit Stockholm die kwam kijken hoe in Nederland wordt geopzoomerd en door mij als dagburgemeester werd rondgeleid. Het contrast was boeiend: ik droeg een Oranjeshirt en de heren waren strak in het pak. Om het allemaal zo echt mogelijk te laten lijken ging de conversatie in het Engels. Samen met mijn “gasten” kwam ik de straat ingelopen en vertelde over het opzoomeren in de Halsterenstraat en de geschiedenis van Pendrecht. Eén van de delegatieleden vroeg wat ik voor penning om had hangen dus kon ik mijn bekende verhaal vertellen.
Op het pleintje voor de garages stond een open tent en op het middenplein stonden stoelen. Toen ik aankwam was het tijd voor een lunch en daarna ging iedereen weer aan de slag. Verschillende mensen waren bezig om de betonnen randen weer van een kleurtje te voorzien terwijl vooral kinderen bezig waren om plantjes rondom de bomen te zetten. In de loop van de middag kwamen twee deelraadsleden, Ed Goverde en Peter Diepenhorst, een kijkje nemen en later kwam ook wijkagent Henri Appeldoorn even langs.
De deur van het trappenhuis van de galerijflat stond open waardoor ik ook vanaf de verdieping wat foto’s kon maken. Toen ik de trap op liep realiseerde ik mij dat ik hier vroeger wekelijks kwam als krantenbezorger (zie de pagina Jeugdherinneringen op de website van Mario Bosch). Het was trouwens prachtig weer, een heerlijke temperatuur en de zon liet zich volop zien. De kinderen vermaakten zich op de vele speeltoestellen die het pleintje telt. Aan het einde van de middag was de verf al droog en zaten de kinderen al weer op de betonnen banden.
De garage op nummer 34 doet dienst als opzoomerdepot en van hieruit worden de plantjes uitgedeeld. Net als anderhalf jaar geleden (zie het weblogarchief van Mario Bosch bij 13 januari 2007) gaat in de Halsterenstraat alles heel gemoedelijk. Er zijn veel verschillende nationaliteiten vertegenwoordigd maar iedereen gaat met respect met elkaar om. Dé centrale persoon van het opzoomeren in de Halsterenstraat is al jaren Sjannie de Mooij die de regie in handen heeft. Ze ziet er scherp op toe dat na afloop alles wordt opgeruimd en er geen rommel op straat achter blijft. Ook houdt ze in de gaten dat er geen kinderen uit andere straten komen, het is uitsluitend voor de bewoners in en direct rondom de Halsterenstraat. Aan het einde van de middag is er de traditionele bingo. Na afloop bedankt Sjannie mij voor mijn aanwezigheid en krijg ik een plantenbak mee.”