Kozakken en Oekraïners in Sint Bavokerk

Bij een lustrum hoort een concert. Het Oeral Kozakkenkoor trad ter ere van 5 jaar Vitaal Pendrecht vrijdagavond 19 december op in de Sint Bavokerk. In dat koor zingt Harry de Boer, wijkregisseur van de Nieuwe Unie in Pendrecht. Hij had nog niet in de wijk waar hij werkte opgetreden en welke gelegenheid is dan beter dan bij het lustrum van de vitale beweging waar hij vanuit de Nieuwe Unie ook dagelijks voor bezig is.
Het koor werd bijgestaan door het Oekraïense ensemble Uzory. Sfeervolle muziek uit de Oeral en omdat het kort voor kerstmis was klonken er veel bekende liederen
in een vreemde taal. Gregor Bak, dirigent van het koor, wilde het publiek met deze hymnen in kerstsfeer brengen. Geroezemoes klonk er in de kerk, toen hij zei dat het immers over twee weken kerst zou zijn. Die reactie had hij verwacht. De stichters van het koor gaan immers van een andere kalender (de Juliaanse) uit en vieren rond ons oud en nieuw kerst.

De figuren op de iconen achter het koor zijn Maria, Jezus en Johannes de Doper.

Gregor Bak gaf tijdens het concert uitleg over de liederen en lichtte ook de oorsprong van het koor toe.

Bien Hofman dankte het koor op een speciale manier. In de haast was er niet gezorgd voor een bos bloemen als hulde aan het eind van het concert. De musici kregen dit keer wel heel speciale bloemen: een T-shirt van de Pendrecht Universiteit.