Diana: al 11 jaar het warme hart van de Kinderfaculteit

Van vrijwilliger tot coördinator — “Het mooiste is om kinderen te zien groeien”

Wie de Kinderfaculteit in Pendrecht bezoekt, komt haar vroeg of laat tegen: Diana. Met haar open glimlach, warme uitstraling en enorme betrokkenheid is zij al jaren een vertrouwd gezicht voor kinderen, ouders, vrijwilligers en samenwerkingspartners in de wijk. Achter de schermen regelt ze van alles, op de vloer houdt ze overzicht en voor de kinderen is ze vaak gewoon “de liefste juf”.

Wat veel mensen misschien niet weten, is dat Diana ooit begon als vrijwilliger. Inmiddels werkt ze al elf jaar bij de Kinderfaculteit en is ze uitgegroeid tot één van de drijvende krachten achter de organisatie.

Een warm welkom in Pendrecht

Diana woont inmiddels al 25 jaar in Pendrecht en voelt zich sterk verbonden met de wijk. Toen ze jaren geleden naar Pendrecht verhuisde, voelde ze zich meteen welkom.

“Wat ik het mooiste vind aan de wijk is dat je altijd een praatje kunt maken met mensen,” vertelt ze. “Vanaf het begin werd ik hier met open armen ontvangen.”

Dat gevoel van verbondenheid is voor haar altijd belangrijk gebleven. Juist het contact met bewoners, kinderen en collega’s maakt Pendrecht voor haar een fijne plek om te wonen én te werken. Ze omschrijft zichzelf als een gezellig en vriendelijk persoon — eigenschappen die iedereen die haar kent waarschijnlijk meteen zal herkennen.

Een bijzondere ontwikkeling

Diana kwam via vrijwilligerswerk bij Vitaal Pendrecht terecht. Daar maakte ze kennis met de Kinderfaculteit en voelde ze zich direct thuis in de omgeving vol kinderen, creativiteit en activiteiten.

Wat begon als helpen waar nodig, groeide langzaam uit tot veel meer. Dankzij haar verantwoordelijke houding en grote inzet kreeg ze steeds meer vertrouwen én verantwoordelijkheden. Eerst werd ze kookdocent, daarna coördinator op de vloer. Inmiddels vervult ze meerdere functies tegelijk: hoofdcoördinator, vrijwilligerscoördinator, stagebegeleider, kookdocent én hoofd-BHV’er.

Een gewone werkdag bij de Kinderfaculteit is dan ook allesbehalve saai. Diana zorgt ervoor dat alles soepel verloopt: ze ontvangt kinderen, begeleidt vrijwilligers, legt materialen klaar voor docenten, geeft kooklessen en houdt ondertussen ook de veiligheid goed in de gaten.

“Je moet eigenlijk van alles tegelijk doen,” zegt ze lachend. “Maar juist die afwisseling maakt het werk zo leuk.”

 

“Kinderen brengen enthousiasme”

Wat haar werk bijzonder maakt, zijn volgens Diana vooral de kinderen zelf. Hun energie en enthousiasme geven haar iedere dag opnieuw motivatie.

“Kinderen en jongeren brengen vrolijkheid mee. Dat maakt mijn dag meteen een stuk mooier.”

Door de jaren heen heeft ze veel bijzondere momenten meegemaakt. Sommige daarvan zijn klein, maar juist daarom waardevol. Zoals een leerling die trots kwam vertellen dat hij goede resultaten had gehaald op school. Of kinderen die haar spontaan een knuffel geven of zeggen dat ze “de liefste juf” is.

Ook collega’s en samenwerkingspartners spreken hun waardering vaak uit. Meerdere keren hoorde Diana dat zij “het gezicht van de Kinderfaculteit” wordt genoemd — een titel die ze met trots draagt.

Het cirkeltje is rond

Het verhaal van Diana en de Kinderfaculteit is extra bijzonder omdat haar eigen gezin er zo nauw mee verbonden is. Haar dochters deden vroeger zelf mee aan de lessen en activiteiten van de Kinderfaculteit. Als moeder vond ze het prachtig om te zien hoe haar kinderen zich daar ontwikkelden.

Nu, jaren later, is het cirkeltje op een mooie manier rond geworden: één van haar dochters werkt inmiddels zelf bij de Kinderfaculteit als docent.

“Dat vind ik echt prachtig om te zien,” vertelt Diana trots. “Ze wilde altijd al iets doen in het onderwijs en nu helpt ze zelf kinderen verder. Dat geeft mij veel voldoening.”

Voor haar laat dat zien hoe belangrijk een plek als de Kinderfaculteit kan zijn. Kinderen krijgen er niet alleen lessen, maar ook kansen, zelfvertrouwen en inspiratie voor de toekomst.

Een vertrouwd gezicht in de wijk

In de loop der jaren is Diana uitgegroeid tot een bekend en geliefd gezicht in Pendrecht. Ze helpt bewoners met informatie, maakt tijd voor een praatje en probeert altijd een luisterend oor te bieden.

“Ik vind het mooi dat ik iets kan betekenen voor bewoners en kinderen in de wijk. De blije gezichten geven mij energie.”

Ze ziet ook dat Pendrecht verandert. Volgens haar zijn er tegenwoordig meer plekken en activiteiten voor jong en oud, waardoor bewoners elkaar makkelijker ontmoeten. Toch blijft er volgens haar genoeg om samen verder op te bouwen.

Voor de toekomst hoopt Diana vooral dat de Kinderfaculteit verder kan groeien, zodat nog meer kinderen uit Pendrecht de kans krijgen om zich te ontwikkelen.

Een verhaal dat past bij 40 jaar In de Kijkerd

Dat juist in de jubileumeditie van In de Kijkerd aandacht wordt besteed aan mensen als Diana, vindt ze mooi. Volgens haar is een wijkblad belangrijk voor de verbondenheid in de buurt.

“Je blijft op de hoogte van wat er speelt en leest verhalen van mensen uit je eigen wijk. Dat maakt een blad als In de Kijkerd bijzonder.”

Haar wens voor Pendrecht is eenvoudig, maar krachtig:

“Laten we het samen gezellig maken voor jong en oud.”

En misschien vat die ene zin haar eigen rol in de wijk wel perfect samen. Want al elf jaar lang doet Diana precies dat: zorgen voor warmte, aandacht en verbinding — iedere dag opnieuw.

 


Even voorstellen: Diana

Woont al 25 jaar in Pendrecht
Begon als vrijwilliger bij Vitaal Pendrecht
Inmiddels al 11 jaar actief bij de Kinderfaculteit
Functies: hoofdcoördinator, vrijwilligerscoördinator, stagebegeleider, kookdocent en hoofd-BHV’er
Bekend als een warm en vertrouwd gezicht voor kinderen en bewoners in de wijk

Wat betekent de Kinderfaculteit voor Diana?

“Een veilige en leerzame plek waar kinderen de kans krijgen om zich verder te ontwikkelen.”

Trots moment:
Dat één van haar dochters, die vroeger zelf deelnam aan de lessen, nu lesgeeft bij de Kinderfaculteit.

Wens voor de wijk:

“Dat we het samen gezellig maken voor jong en oud.”