De start van de Kinderfaculteit

Samen met de Kinderraad van Pendrecht gaf burgemeester Aboutaleb op 15 januari 2014 het officiële startsein voor de Kinderfaculteit. “Deze diepte-investering in onze jeugd is heel hard nodig,” vond Aboutaleb. “Het nest waar je geboren bent, hoeft niet te bepalen wat je succes in het leven is. Door de Kinderfaculteit kun je verder komen.” De burgemeester kreeg de allereerste collegekaart uitgereikt en beloofde dat hij een gastcollege komt geven. Hij bedankte ook de particuliere fondsen die de Kinderfaculteit mogelijk maken.

Er waren veel mensen tijdens deze officiële openingsbijeenkomst op Plein 1953 in het Kinder Service Hotel, de buren van de Kinderfaculteit. De aanwezigen kregen enkele flitscollege’s van mensen die lessen gaan verzorgen. Stond de hele zaal opeens te dansen tijdens een college dans! De Kinderraad liet horen welke ideeën kinderen zelf hebben. Lessen techniek bijvoorbeeld, maar ook kunst, koken, chemie, sport en huiswerkbegeleiding. Opvallend was dat kinderen vaak zeiden dat ze iets wilden doen “om beter te worden in wat je doet.” Ze hebben er zin in! Om als kind een zaal vol volwassenen toe te spreken, was op zichzelf al heel leerzaam. De Kinderfaculteit is begonnen!